YOZGAT SARIKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

İlçemize bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile  mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek  durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere KPSSP10-KPSSP121 puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

 

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır :

1-  Eğitim Fakültesi mezunları ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyonu bulunanlar,

2- Emekli Öğretmenler, (15/07/2018 tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmayanlar),

3- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları,

4- 4 yıllık diğer fakülte mezunları,

5- Adaylarımızdan yeterli müracaat olmaması durumunda Çocuk Gelişimi ve İlahiyat bölümü 2 yıllık Yüksekokul Mezunları (diğer bölüm mezunlarının başvuruları alınmayacaktır),

            Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

            Görev alacak olanlar formdaki taahhütlere uyacaklarını bildirdiklerinden mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.  

Görev almak isteyenlerin 13/08/2018 – 17/08/2018 tarihleri arasında,  hazırlanmış olan dilekçe örneğini doldurarak bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvuru yapılması gerekmektedir.

 

İlçemizde  görev almak isteyenler istenen Evraklarla Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özlük Servisine başvuracaklardır.

 

 

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

Not:Evraklar Plastik mavi dosya içinde teslim edilecektir.

1-Dilekçe Örneği.(İnternet sayfamızdan)

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

3-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.(Belgelerin aslı ibraz edilecektir.)

4-Emeklilik kimlik kartı fotokopisi.(Emekli olan öğretmenlerden)

5-Okul Öncesi Eğitim Semineri Belgesi (Okul öncesi alanında başvuru yapanlardan)

6- Formasyon belgesi (var ise).

7- KPSS Sonuç Belgesi (Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacağından KPSS puanınızı ibraz etmeniz önem arz etmektedir.)

8- Adli Sicil Kaydı

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU FORMU (DİLEKÇE) için TIKLAYINIZ

Hükümet Konağı Sarıkaya/YOZGAT - 03547724406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.