YOZGAT SARIKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Beyaz Bayrak İle Buluşuyor

Okullarımız Beyaz Bayrak İle Buluşuyor

Okullarımız Beyaz Bayrak İle Buluşuyor

     Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı" projesi kapsamında Yozgat İl genelinde belirlenen kriterlere uyan 34 okul Beyaz Bayrak, Pirinç Levha ve Sertifika, 34 okul ise Beslenme Dostu Okul Programı Sertifikası almaya hak kazandı. İlçemizden 6 okulumuz (125. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu, Hisarbey Hüseyin Demir İlkokulu, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Azapbaşlı Şehit Hasan Basri Kayaaltı ilköğretim Okulu, Kadılı Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi) Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanırken, 1 okulumuz da (Yukarısarıkaya Ortaokulu ) Beslenme Dostu Okul Programı Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

     İki yıl öncesinde İlçemizde sadece 1 okulumuz Beyaz Bayrak sahibi iken şu an itibariyle Beyaz Bayrak sahibi okul sayımız 9’a (Nene Hatun Anaokulu, Namık Kemal İlköğretim Okulu önceki eğitim-öğretim yılında almıştı.) çıkmıştır. Yine İlçemizde Beslenme Dostu Okul Programı Sertifikasına sahip hiç okul bulunmazken şu an itibariyle ilgili sertifikaya sahip okulumuz da bulunmaktadır.

    Milli eğitim müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz günden beri bu alandaki mevcut durumu tespit ederek Beyaz Bayrak sahibi okul sayımızın artırılmasına yönelik ciddi çalışmalar yürütmeye karar verdik ve bu kapsamda süreç içerisinde çalışmalar yapmaya gayret ettik. Müdürler kurulu toplantılarımızda bu konu üzerinde önemle durarak Ülkemizin, Yozgat’ın ve çevre ilçelerin Beyaz Bayrak sahibi okul oranları ile İlçemiz okullarının mevcut durumlarını karşılaştıran verileri müdürlerimizle paylaşmaya çalıştık. El birliğiyle, nazar boncuğu mesabesindeki 1 adet Beyaz Bayrak sahibi okul sayısını arttırmak ve İlçemizin bu yöndeki geri kalmışlığını gidermek adına girişimlerde bulunmak ve okullarımızın daha temiz ve nezih ortamlarda eğitim öğretim vermelerini önceleyerek bu uğurda çalışmalar yapmak ilkelerini benimseyerek ve mevcut durumun değiştirilebileceğine olan inancımızla Müdürlüğümüz idari kadrosu ve okul müdürlerimizle el birliği içerisinde çalışmalar yürütmeye gayret ettik. Yapılan çalışmaların ve sarf edilen emeklerin karşılığının alınmasına işaret olan gelinen noktayı oldukça önemli ve değerli buluyor; bu süreçte çağrımızı karşılıksız bırakmayarak fedakârca çalışmalar yürüten; Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı Sertifikasını almaya hak kazanarak bizleri gururlandıran okul idarecilerimize tüm paydaşlarımız adına şükranlarımızı sunuyor; Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı Sertifikası sahibi okul sayımızın her geçen yıl artmasını temenni ediyoruz.

Cüneyt YOLDAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

03-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-2018

Hükümet Konağı Sarıkaya/YOZGAT - 03547724406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.